Висловлювання, цитати, афоризми Рене Генона

Рене Ґенон: Народився 15 листопада 1886 року в Блуа, Франція. Французький любомудр і письменник, передставник інтегрального традиціоналізму, творець книг «Схід і Захід» (1924), «Криза сучасного світу» (1927) та інших. Помер 7 січня 1951 року в Каїрі, Єгипет.



Висловлювання, цитати, афоризми Рене Генона


«До Декарта ніколи не існувало раціоналізму.»


«Хімія — це тільки вислід розкладання та збочення алхімії.»


«Передвиджується, що закон встановлюється мислю більшості, але при цьому чомусь завсіди не береться до вгляду, що цю мисль вкрай легко направити в певне русло або взагалі змінити.»


«Іноді сучасний Захід називають християнським, але це зовсім не так.»


«У світі ми помічаємо, з одного боку, цивілізації, що залишилися стояти на звичаєвих поставах — такі цивілізації Сходу; і з іншого — відверто протизвичаєву цивілізацію чи цивілізацію сучасного Заходу.»


«Далекий Схід представлений китайською цивілізацією, Середній Схід — Індуїстською, Близький Схід — Ісламською. Слід додати, що багато в чому Ісламську цивілізацію слід розглядати як проміжну між Християнською цивілізацією Заходу.»


«Сьогодні воскресити «атлантичний» звичай неможливо, так само, як неможливо зіткнутися з нею більш-менш прямим чином. Тому будь-які намагання зробити це залишаться марними мріями.»


«Первні кельства, що збереглися, були здебільшого поглинуті Християнством у Середні віки. Розповідь про Святий Грааль з усіма її первнями є особливо цінним прикладом цього.»


«Саме всередині католицтва можна знайти останні залишки того звичаєвого духу, який ще зберігся на Заході.»


«Втрачений звичай може бути відновлений та поживлений лише за допомогою зв'язку з духом живого Звичаю.»


«Бути протисучасним — це означає робити єдине здатне увінчатися успіхом зусилля вибавлення Заходу від його власного виродження.»


«Схід стверджує безумовну вищість умогляду над дійсністю, а сучасний Захід, навпаки, вищість дійсності над умоглядом.»


««Профанічний світогляд» є по суті світогляд протизвичаєвий.»


«Істинний замисел не може бути «новим», оскільки істина перестала бути витвором людського розуму. Він існує незалежно від нас, і все, що ми маємо зробити, це постаратися зрозуміти її.»


««Мудролюбство» — це не більше, ніж виріб мисленнєвої діяльності людських особин, позбавлених будь-яких джерел нелюдського одкровення або надхнення, а значить, одним словом, це «профанічне» явище.»


««Кінець світу» ніколи не є і не може бути нічим іншим, як кінцем злуд.»


«Сучасні жінки не очікують від чоловіків великих діянь, ризикованих вчинків, славетних робіт, але вимагають багатства для задоволення своїх жадань до непристойної розкоші.»


«Гуманізм являє собою першу форму того, що пізніше стало сучасним «лаїцизмом» — чисто секулярним, світським світоглядом. Саме завдяки своєму прагненню звести все до людини як самоцілі, сучасна цивілізація вступила на путь послідовного опускання і деградації, які завершились зверненням до рівня найнижчих первнів у людині і орієнтацією на задоволення його найгрубіших матеріальних запитів.»


«Кінець старого світу буде в той же час і початком нового.»


«Перехід від одного до наступного циклу може відбуватися лише в цілковитій темряві.»


«Якщо, наостанку, зло непрямим чином служить добру, то воно само по собі не перестає бути злом.»


«Зiпсуття повинно прийти в світ, проте горе тим, через кого воно прийде.»


«Майже неможливо повірити в те, що міф, зображаючий Середні віки епохою мракобісся, неуцтва і варварства, склався абсолютно спонтанно і що очевидне підроблення дієпису, нав’язане нашим сучасникам, могло здійснитися без якогось попереднього намітку.»


«Те, що ми називаємо відродженням, було зовсім не відродження, а смертю багатьох речей.»


«Відродження і Реформація — перші висліди, які стали можливими лише завдяки попередньому занепаду.»


«Отже, ми покажемо, як те, що видається безладдям і аномалією з однієї точки зору, є необхідним первнем більш загального порядку і неминучим наслідком законів, які орудують розвитком всього Проявленого.»


«Зрозуміло, «кінець» буде власне не «кінцем світу», як деякі хотіли би це уявити, але, принаймні, кінцем одного зі світів. І позаяк кінець має спіткати саме західну цивілізацію, ті, що звикли вважати лише її справжньою «Цивілізацією», і хто за її межами взагалі нічого не бачить, — всі вони, природно, схиляються до гадки, що разом з нею загине і все інше. Тому кінець цієї цивілізації буде для них «кінцем світу» в найбільш широкому сенсі.»



Маленький іноземно-український словничок: Онтологія — буттєзнавство
Філософ — любомудр, мудролюб, мудролюбець
Анти- — проти-

Схожі публікації