Висловлювання, цитати, афоризми Германа Еббінгауза

Герман Еббінгауз (Герман Еббінгхауз): Народився 24 січня 1850 року в Бармені, Німеччина. Німецький психолог, який започаткував дослідне вивчення пам’яті та відомий своїм відкриттям кривої забування і ефекту інтервалу. Він також був першою людиною, яка описала криву навчання. Помер 26 грудня 1909 року в Галле, Німеччина.



Висловлювання, цитати, афоризми Германа Еббінгауза


«У психології довге минуле, але короткий дієпис.»


«Найсильніші громади — це ті, засада яких «один за всіх — усі за одного».»


«Не бажай надто гострого зору, бо як тільки видітимеш померлих, перестанеш помічати квіти.»


«Вірш вчать напам'ять і потім більше не повторюють. Припустимо, що через півроку про це забули: ніякі зусилля пригадування не здатні повернути його до свідомості.»


«Постійний потік і забаганка психічних подій не допускають встановлення незмінних умов досліду.»


«Мова — це устрій умовних знаків, які можуть бути добровільно створені в будь-який час.»


«Стверджується, що психічні події — це не бездіяльні події, а дії особи.»


«Замисли, що розвинулися одночасно або в безпосередній послідовності в тому самому розумі, взаємно відтворюють один одного, причому роблять це з більшою легкістю в напрямку початкової послідовності та з достовірністю, відповідної частоті, з якою вони були разом.»


«Коли ми читаємо, як один середньовічний святий тиждень стояв просто у своєму затворі без сну та їжі, просто жував листок подорожника зі смирення, щоб не бути надто довершеним; як інший пролежав усю ніч по шию в замерзлому ставку; і як інші ще чинили на славу Божу подвиги, не менш вимогливі до їхньої енергії, то ми схильні гадати, що разом із богами попередників пішли і люди, і що земля передана роду, чия воля стала такою ж слабкою, як і її віра.»


«Людська гадка, що підкріплюється загальними для всіх людей бажаннями, охоче приймає точку зору, що розум істотно відмінний від матерії, що його закони в усіх відношеннях відмінні від законів матеріальної природи і що мозок, будучи частиною матеріальної природи, це просто особливе знаряддя, що використовується розумом у спілкуванні з природою.»


«Психічні стани будь-якого роду — відчуття, почуття, образи — які колись були присутні у свідомості, а потім зникли з неї — не припинили зовсім існувати зі своїм зникненням. Хоча погляд, звернений всередину, може більше не в змозі знайти їх, все ж вони не були повністю знищені та зониковані, але певним чином вони продовжують існувати, зберігаються, щоб говорити, у пам’яті.»


«Як би довершено людина не вивчила грецьку абетку, вона ніколи не зможе повторити її задом наперед без додаткового навчання. Але якщо вона вирішить навмисне вивчити це в зворотному порядку, вона, ймовірно, зробить це за помітно коротший час, ніж це було при попередньому вивченні в звичайному порядку.»



Маленький іноземно-український словничок: Принцип — засада, правило
Келія — затвор, затвір
Історія — дієпис

Схожі публікації